що робити коли згорів на сонці

Що робити, коли згорів на сонці

Згоріти на сонці може будь-хто, незалежно від типу шкіри та рівня захисту. Влітку ми прагнемо провести більше часу на відкритому повітрі, але іноді забуваємо про небезпеку ультрафіолетових променів. Ось кілька корисних порад і рекомендацій, які допоможуть вам швидко та ефективно впоратися з наслідками сонячних опіків.

Ознаки та симптоми сонячних опіків

Сонячні опіки зазвичай проявляються через кілька годин після перебування на сонці і можуть включати такі симптоми:

 • Почервоніння шкіри
 • Біль та печіння
 • Набряки
 • Пухирі
 • Зуд та лущення шкіри

Ці симптоми можуть бути дуже неприємними, але існують методи, які допоможуть полегшити ваш стан та прискорити процес загоєння.

Перша допомога при сонячних опіках

Охолодження шкіри

 1. Холодні компреси: Застосовуйте холодні компреси до уражених ділянок шкіри. Можна використовувати рушник, змочений у холодній воді, або спеціальні гелеві пакети.
 2. Прохолодний душ або ванна: Прийміть прохолодний душ або ванну, але уникайте використання мила, яке може ще більше подразнити шкіру.
 3. Уникайте гарячої води: Гаряча вода може погіршити стан опіку, тому намагайтеся уникати її під час миття.

Зволоження та знеболення

 1. Зволожуючі засоби: Використовуйте креми або лосьйони, що містять алое вера або інші заспокійливі інгредієнти. Алое вера допомагає зменшити запалення і сприяє загоєнню.
 2. Питна вода: Пийте багато води, щоб запобігти зневодненню організму, яке може посилити симптоми сонячного опіку.
 3. Знеболюючі препарати: Якщо біль дуже сильний, можна прийняти знеболюючі препарати, такі як ібупрофен або аспірин, згідно з інструкцією.

Захист пошкодженої шкіри

 1. Уникайте сонця: Під час загоєння шкіри уникайте перебування на сонці. Носіть одяг, що повністю закриває уражені ділянки, або залишайтеся у тіні.
 2. Відмовтеся від пілінгів та скрабів: Вони можуть ще більше пошкодити шкіру. Дайте шкірі час для природного відновлення.
 3. Не пробивайте пухирі: Якщо з’явилися пухирі, не намагайтеся їх пробивати, оскільки це може призвести до інфекції.

Довгострокові заходи захисту від сонця

Використання сонцезахисних засобів

 1. Вибір крему з високим SPF: Використовуйте сонцезахисний крем з SPF не менше 30, навіть у похмурі дні.
 2. Регулярне нанесення: Наносьте крем кожні дві години та після кожного купання.
 3. Не забувайте про губи та вуха: Ці ділянки також схильні до сонячних опіків, тому використовуйте спеціальні засоби для губ та крем для вух.

Правильний одяг

 1. Одяг з довгими рукавами: Носіть легкий одяг з довгими рукавами і брюками, щоб захистити шкіру від прямих сонячних променів.
 2. Широкополі капелюхи та окуляри: Капелюхи з широкими полями та сонцезахисні окуляри допоможуть захистити обличчя та очі.

Планування часу на сонці

 1. Уникайте пікових годин: Найнебезпечніший час для перебування на сонці – з 10:00 до 16:00. Намагайтеся планувати активності на ранок або вечір.
 2. Шукайте тінь: Якщо ви перебуваєте на відкритому повітрі, шукайте тіньові місця або створюйте тінь за допомогою парасольок та навісів.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете мінімізувати ризик сонячних опіків та насолоджуватися сонячними днями без шкоди для здоров’я. Бережіть свою шкіру і пам’ятайте, що профілактика завжди краще, ніж лікування!

Залишити відповідь