Найстаріші люди планети

У світі є люди, чий вік перевищує межі людського розуміння. Вони є живими свідками цілих епох, історичних подій і змін, що відбувалися протягом багатьох десятиліть. Найстаріші люди планети — це не лише цікаві випадки з точки зору медицини, але й живі легенди, які можуть розповісти про історію нашого світу більше, ніж будь-які підручники.

Жанна Кальман: Французька довгожителька

 

Однією з найбільш відомих довгожителів є Жанна Кальман з Франції. Вона народилася 21 лютого 1875 року і прожила до 4 серпня 1997 року, досягнувши віку 122 років і 164 дні. Її життя охоплювало три століття, і вона стала свідком таких подій, як Перша і Друга світові війни, початок і кінець Холодної війни, а також розвиток технологій від винайдення телефону до інтернету.

Набі Тадзіма: Японська легенда

Набі Тадзіма була японською довгожителькою, яка народилася 4 серпня 1900 року і прожила до 21 квітня 2018 року, досягнувши віку 117 років і 260 днів. Вона була останньою живою людиною, яка народилася у 19 столітті, що робить її унікальною особистістю в історії людства. Набі Тадзіма жила у маленькому селі на острові Кікаї в Японії і мала понад 160 нащадків, включаючи правнуків і праправнуків.

Сара Кнаусс: Американська гордість

Сара Кнаусс з США також увійшла в історію як одна з найстаріших людей планети. Вона народилася 24 вересня 1880 року і прожила до 30 грудня 1999 року, досягнувши віку 119 років і 97 днів. Її життя пройшло через два світові війни, Велику депресію, а також численні соціальні та технологічні зміни. Сара Кнаусс відома своїм спокоєм і позитивним ставленням до життя.

Лонгевіті та генетика

Одним із важливих питань, що виникає у зв’язку з довгожителями, є їхня генетика. Науковці довгий час вивчають генетичні фактори, які можуть сприяти такому тривалому життю. Дослідження показують, що генетика відіграє важливу роль, але також важливими є умови життя, дієта, фізична активність і соціальні зв’язки.

Роль суспільства

Суспільство також відіграє важливу роль у підтримці довголіття. Країни з високим рівнем медичного обслуговування, збалансованим харчуванням і активним соціальним життям мають більшу кількість довгожителів. Крім того, культура поваги до старших поколінь сприяє їхньому благополуччю та тривалому життю.